w żłobku i przedszkolu

Zajęcia dodatkowe organizowane w przedszkolu „Krasnal” przede wszystkim wspierają dziecko we wszechstronnym rozwoju – poznawczym, twórczym, fizycznym, społeczno-emocjonalnym.

Rozwój poznawczy

Akademia Odkrywców, codzienne zajęcia z j angielskiego, robotyka, wyjazdy do obserwatorium astronomicznego, pracowni witraży, warsztaty mały ratownik powitanie wiosny w gospodarstwie agroturystycznym. Kreatywność i wrażliwość artystyczną kształtują zajęcia twórcze, teatralne, choreoterapia, bajki interaktywne. Oferujemy ogromny wybór zajęć ruchowych jak: gimnastyka, rytmika i tańce. samoobrona, zabawy na hali sportowej, narty, basen, Ogromnie istotne są dla nas zajęcia psychoedukacyjne, które rozwijają u dzieci umiejętności społeczne, współpracę w grupie oraz zrozumienie i wyrażanie siebie w sposób bezpieczny dla innych. Tematyka tych zajęć to między innymi jak przeżywamy zmianę, czym jest cierpliwość, co robić, kiedy się złościmy.

Zajęcia te również stanowią inspirację do własnych zabaw i otwarcia się na nowe, nieznane dotąd światy, które odkrywa przed nimi prowadzący. Dziecko jest aktywne, doświadcza siebie w różnych działaniach, może wybierać aktywności które sprawiają mu przyjemność, odkrywać swoje talenty a także mierzyć się z wyzwaniami.

Oferujemy 16 rodzajów zajęć do wyboru. Mamy 30 godzin zajęć dodatkowych w miesiącu w ramach czesnego, zajęcia popołudniowe do wyboru, zajęcia sezonowe jak narty czy hala oraz wycieczki i warsztaty organizowane w zależności od tematu tygodniowego. Jak np. wizyta pszczelarza, gdy uczymy się o owadach, lekcje muzealną o zegarach, gdy uczymy się o czasie, warsztaty robienia koszyczków z wikliny na Wielkanoc.

Dwa razy w roku prowadzimy dwutygodniowe bloki tematyczne poświęcone wybranemu krajowi „Podróże przez kontynenty„, w ramach których organizujemy wycieczki, warsztaty dotyczące danego kraju oraz konkursy rodzinne, na przykład projekt i wykonanie hiszpańskiego asamblage, tworzenie „Rodziny Trolli”, czy japońskiego wiersza haiku. Dzieci tworzą mapy, uczą się rymowanek w języku danego kraju, wykonują prace plastyczne inspirowane jego sztuką – na przykład inspiracje malarstwem Miró. Dzieci poznają bajki, tańce, muzykę danego regionu, a nawet gotują potrawy regionalne. Ten typ aktywności jest sposobem na odkrywanie różnorodności i odmienności świata.

Świat jest ogromnie ciekawy. Cieszy nas, że możemy go pokazywać i objaśniać dzieciom.

Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego

• j. angielski – codziennie
  • rytmika – raz w tygodniu
  • kurs tańca – raz w tygodniu