Języki obce

w Krasnalu

Język angielski

Proponowane dzieciom w przedszkolu w ramach zajęć dodatkowych są szczególnie godne polecenia, a to ze względu na ich unikalny charakter i zalety, których próżno szukać w bogatej skąinąd ofercie różnych szkół językowych.

Motywacją jest różnorodność

Oto podstawowe cechy wyróżniające naszą propozycję:

Sojusz metod

Od dziesięcioleci poszukiwane są jak najbardziej przyjazne i efektywne metody nauczania języków obcych. W wyniku prac w tym zakresie powstały metody uznawane na świecie. Korzystamy z całego ich bogactwa dobierając elementy do potrzeb każdego ucznia po to, aby efekty były najlepsze.

Indywidualizacja doboru metod

Możliwość codziennej i długotrwałej obserwacji dzieci uczęszczających do naszego przedszkola przez nauczycieli pozwala na dogłębną ocenę ich indywidualnych potrzeb w zakresie metodyki nauczania. Efekty wielogodzinnych codziennych obserwacji dziecka wykorzystywane są w doborze najodpowiedniejszych dla niego metod.

Wyzwolenie z ram czasowych

Poza czasem przeznaczonym codziennie na naukę języka angielskiego, nauczyciel ma możliwość (i często z niej korzysta) prezentowania reakcji na wydarzające się sytuacje w języku angielskim. Przyswajalność w wyniku stosowania takiej formy jest wyjątkowo wysoka.

Storytelling

Opowiadanie bajek i historyjek jest dla dzieci zawsze wielką atrakcją. Opowieści tworzą dziecięcy świat, skłaniają do przeżywania, budzą emocje, sprawiaja że dziecko identyfikuje się z bohaterami bądź sytuacją. Dziecko staje się wówczas twórcze – pobudzone do myślenia, szukania rozwiazań, buduje alternatywne wersje. Dzieci silnie angażują się emocjonalnie w opowieść. Jest to bardzo efektywna metoda nauki języka obcego, gdyż wykorzystuje naturalnie występujące w takim momencie zainteresowanie dziecka.

Ponadto w czasie nauki wykorzystujemy:

• zabawy ruchowe,
  • piosenki ilustrowane gestem,
  • scenki, inscenizacje,
  • wprowadzanie nowych zwrotów w kontekście zrozumiałym dla dzieci,
  • ćwiczenie zwrotów w czasie typowych sytuacji codziennych,
  • oddziaływanie na wszystkie zmysły poprzez rysunkowe, rytmiczne,
  • wykorzystanie filmów i gier komputerowych.

Zajęcia z języka angielskiego prowadzi pani Małgorzata Hanusiak, która tak pisze o sobie:

Jestem nauczycielem języka angielskiego i lubię to, co robię. Języka uczyłam się w szkołach językowych i na studiach a przygotowania do zawodu w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. Moja praca licencjacka jak i magisterska dotyczyła małych dzieci, bo to właśnie ta grupa wiekowa jest dla mnie najbardziej interesująca. Z dziećmi w wieku przedszkolnym pracuję już trzy lata i wiele czerpię z tej współpracy. Odwdzięczam się moim podopiecznym angażując się w nowe systemy nauki języków obcych i zdobywając najnowsze pomoce naukowe.

Poza tym praca w przedszkolu inspiruje mnie i daje mi powód, dla którego jeszcze późną nocą drukuję i wycinam materiały przygotowując się do zajęć na następny dzień.