Original Play

Spotkanie bezpłatne – po to aby doświadczyć czym jest Original Play

Niepubliczne Przedszkole Krasnal

ul. Kobierzyńska 24

Original play jest programem holistycznym, który za pomocą zabawy, bez słów, oddziałuje na bardzo głębokim poziome na podstawowe struktury dziecka. Dzięki temu dziecko może doświadczać nowego rodzaju kontaktu, na bazie którego buduje swoje poczucie bezpieczeństwa. Poczucie bezpieczeństwa jest niezbędną bazą, która umożliwia rozwój na wszystkich płaszczyznach istotnych w trakcie dorastania.

Zajęcia polegają na spontanicznej zabawie ruchowej z dziećmi (pojedynczo lub w grupie). W czasie zabawy nie rozmawiamy. Poruszamy się w obrębie bezpiecznej przestrzeni wyznaczonej przez materace. Osoba prowadząca włącza się w kontakt z dzieckiem, reagując adekwatnie do jego stylu funkcjonowania. Jej zadaniem jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa fizycznego i emocjonalnego. Odbywa się to poprzez specyficzny rodzaj kontaktu, który jest oparty na poszanowaniu granic i możliwości każdego uczestnika.

Ważnym elementem Original Play jest umiejętność reagowania na zachowania agresywne. Original Play daje przestrzeń do wyrażania agresji, jednocześnie przekierowuje ją i zmienia we wzorce bezpiecznego kontaktu i delikatności.

Korzyści z uczestnictwa w zajęciach:

• rozwój poczucia bezpieczeństwa
  • rozwój odwagi w kontaktach z innymi ludźmi
  • zmiana agresywnego stylu reagowania
  • kontakt oparty na szacunku do innych
  • redukcja napięć, pozostając w kontakcie z drugim człowiekiem.

Po więcej informacji na temat Original Play zapraszam na stronę www.originalplay.pl

Wiele filmów dotyczących Original Play można znaleźć również na YouTube.

Osoba prowadząca

Agata Urbanowicz – psycholog, psychoterapeuta. Prowadzi zajęcia z małymi dziećmi, terapię dzieci i młodzieży w nurcie Gestalt Play Therapy. Mama dwójki urwisów. Original Play uczy się od mentorki tej metody – Jolanty Graczykowskiej.

Mgr Jolanta Graczykowska – oficjalna przedstawicielka i koordynatorka Original Play w Europie, nauczyciel, terapeuta. Autorka publikacji naukowych w temacie Original Play. Współpracuje ze szkołami wyższymi. Prowadzi warsztaty oraz szkolenia Original Play dla rodziców, profesjonalistów w zakresie edukacji, medycyny, osób zajmujących się profesjonalną pomocą dzieciom i dorosłym. Posiada wieloletnie doświadczenie w zastosowaniu programu Original Play wśród dziećmi z różnymi wyzwaniami edukacyjnymi i rozwojowymi: agresją, nadpobudliwością psychoruchową (ADHD), autyzmem, problemami rozwoju psychoruchowego, dysleksja, opóźnieniem rozwoju intelektualnego. Uczestnikami jej zabaw są dzieci i dorośli w różnych częściach świata, niezależnie od ich wieku, poziomu rozwoju psychofizycznego, uwarunkowań kulturowych i językowych, statusu społecznego. Bawi się również z dziećmi specjalnej troski, z dziećmi ulic, ofiarami przemocy.

jolanta-graczykowska