Co się dzieje za kurtyną? O neurobiologii i empatii

Warsztaty 24-25.10.2015

Kiedy: 24, 25 października 2015 r., sobota w godzinach 10.00-18.00, niedziela w godzinach 9.00-16.00.

Gdzie: Niepubliczne Przedszkole „Krasnal”, ul. Gwarna 2a, Kraków.

Będziemy równolegle doświadczać zmian dzięki ćwiczeniom, jak i poznawać teorię dotyczącą oddziaływania empatii na nasz mózg.

Program szkoleniowy opiera się na metodzie „Porozumienia Bez Przemocy” (Nonviolent Communication NVC) oraz na pracach Sarah Peyton.  NVC to sposób komunikacji zwany inaczej językiem serca lub komunikacją empatyczną, której twórcą jest amerykański psycholog Marshall Rosenberg, duchowy spadkobierca Gandhiego i uczeń Carla Rogersa. Sarah Payton jest certyfikowaną trenerką NVC, która jednocześnie zajmuje się popularyzacją badań nad mózgiem. Jej warsztat „Rebuilding your brain for empathy” to źródło inspiracji i wiedzy dotyczącej neurobiologii przekazywanej podczas tych dwóch dni szkoleniowych.

Tu możesz przeczytać Neurobiologia-a-emaptia-artykuł.pdf (335 pobrań) .

Dla wszystkich, którzy:

• interesują się NVC i chcą zdobyć więcej wiedzy dotyczącej neurobiologii,
  • chcą praktykować i doświadczać empatii,
  • chcą mieć więcej wyboru w sytuacji „zalania emocjami”.

Po warsztacie będziesz:

• znać model budowy mózgu, funkcje kory nowej i układu limbicznego,
  • wiedzieć czym jest neuroplastyczność mózgu, jak działa nerw błędny,
  • rozumieć, jak empatia działa na nasz mózg,
  • umieć pracować z sytuacjami, w których tracisz panowanie nad sobą.

Inwestycja: 400 zł, przy pełnej wpłacie do 30 września 350 zł – Marta Kułaga, Rubikon 02 1050 1445 1000 0091 4893 7189.

Informacje: krasnal.marta@gmail.com

Zapisy: skorzystaj z formularza (kliknij tutaj).

Uwaga: jeśli finanse są jedynym powodem, dla którego nie możesz wziąć udziału w tym warsztacie, bardzo proszę skontaktuj się ze mną.

Prowadząca: Marta Kułaga

Jestem trenerką komunikacji opartej na empatii w trakcie certyfikacji Nonviolent Communication CNVC i certyfikowaną coachką. Ukończyłam Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii Dojrzewalni Róż oraz Szkołę Profesjonalnego Coachingu. Ukończyłam również kurs Coaching oparty na potrzebach. Założyłam i prowadzę Niepubliczne Przedszkole „Krasnal” w Krakowie, gdzie łączę podejście coachingowe z NVC zarówno w pracy z dziećmi, sposobie komunikacji pomiędzy interesariuszami przedszkola, jak i w sposobie zarządzania. Prowadzę coaching indywidualny, warsztaty rozwojowe oraz treningi komunikacji.

Marta-Kulaga-small