Chcę zrozumieć, czego naprawdę potrzebujesz

Porozumienie Bez Przemocy (Nonviolent Communication) w kontakcie z dziećmi i młodzieżą

Termin: 6-7 lutego 2016 r.

Miejsce: Kraków (dokładna lokalizacja zostanie podana w późniejszym terminie).

Opis warsztatu

Konflikty są nieodzowną częścią codziennego życia w rodzinie, przedszkolu czy w szkole. Potrzebujemy ich po to, aby nauczyć się brać pod uwagę potrzeby wszystkich stron. Po to, by bronić własnych racji i swojego człowieczeństwa. A także po to, by nauczyć się je rozwiązywać. A nasze dzieci i nasi podopieczni uczą się tego od nas. Jest niezwykle łatwo zobaczyć w drugim człowieku wroga, dać się sprowokować, wejść w rolę ofiary lub agresora, poczuć się winnym lub zawstydzonym. Być może pomaga to zwyciężyć, ale nie buduje relacji z drugim człowiekiem.

Przedszkole Krasnal, LeaNCe i Strefa Relacji zapraszają Rodziców i Nauczycieli na praktyczny warsztat o tym, jak dbać zarówno o siebie, jak i o dzieci w codziennym życiu. Podczas warsztatu będzie można przećwiczyć konkretne sytuacje z życia i znaleźć bardziej wspierający sposób reagowania w sytuacjach konfliktowych. Warsztat prowadzony jest przez małżeństwo niemieckich terapeutów, mediatorów i trenerów Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent Communication), którzy na co dzień wspierają rodziców i nauczycieli w budowaniu głębokich i pełnych zaufania relacji w rodzinie czy w klasie.

Frank i Gundi mówią o założeniach NVC w sposób bezpośredni i klarowny. W trakcie warsztatów prowadzący odnoszą się do pytań i wątpliwości osób stosujących już NVC w kontakcie z dziećmi. Przywołują przykłady z własnego życia. Podają też praktyczne przykłady zdań oraz ich transformacji na język empatii.

Frank i Gudni Gaschler są autorami programu dla przedszkoli „Sen Żyrafy”, bazującego na NVC, który zakłada że:

• wszystkie nasze działania są próbą zaspokojenia naszych potrzeb,
  • wszystkie formy przemocy są tragiczną wyrazem naszych niezaspokojonych potrzeb,
  • zaspokajanie potrzeb poprzez współpracę jest korzystniejsze dla wszystkich niż poprzez rywalizację,
  • jeśli robisz cos dla innych z własnego wyboru to sprawia ci to ogromna radość.

Wkrótce ukaże się również na polskim rynku książka „Sen Żyrafy”.

Uwaga

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które już znają Porozumienie bez Przemocy i chcą więcej jasności i wsparcia w codziennym używaniu tego języka. Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztacie, a nie znasz założeń NVC zapraszamy Cię na bezpłatny warsztat wprowadzający 30 stycznia 2016 (zapisz się, jeśli jesteś chętny).

szakal-i-zyrafa

Podczas warsztatu będziesz

• uczyć się, jak dawać dzieciom „korzenie i skrzydła” w ich codziennym życiu,
  • ćwiczyć mówienie służące porozumieniu,
  • empatycznie słuchać, aby usłyszeć, czego potrzebuje druga osoba,
  • rozpoznawać i wyrażać, co faktycznie dzieje się w Tobie,
  • ze szczerością i otwartością budować kontakt,
  • jasno i wyraźnie mówić, czego chcesz,
  • radzić sobie, gdy ktoś mówi nie.

Informacje praktyczne

Cena za całość: 450 zł (w tym ciepłe i zimne napoje oraz słodki poczęstunek). Zaliczka (bezzwrotna): 150 zł (gwarantuje miejsce na liście uczestników; płatna do 3 dni po dokonaniu rezerwacji). Całość płatna do 15 stycznia. Uwaga: po tym terminie przy rezygnacji nie zwracamy kosztów.

Zniżki:

• cena 400 zł przy zapisie i wpłacie zaliczki do 30 października 2015 r.,
  • cena 400 zł dla członków SPN Kraków, Grupy empatii na Gwarnej oraz uczestników i absolwentów Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii.

Zapisy: agata@strefarelacji.pl lub formularz na stronie przedszkola.

Dane do przelewu: 02 1050 1445 1000 0091 4893 7189, Rubikon Marta Kułaga. Wraz ze zgłoszeniem podaj swoje dane do faktury.

Frank Gaschler

Moja pasja to praca z dziećmi i rodzinami. Moim pragnieniem jest wspieranie ich w budowaniu dobrego, satysfakcjonującego życia. Moim marzeniem jest, aby dzieci i rodzice byli partnerami, a kobiety i mężczyźni potrafili dbać o własne potrzeby. Chciałbym, aby rodzice dawali dzieciom „korzenie i skrzydła” na swój sposób. By realizować te marzenia prowadzę szkolenia, doradztwo, mediacje, coaching i piszę książki. Jestem certyfikowany trenerem Porozumienia bez Przemocy, mediatorem w firmach i organizacjach, trenerem, pracownikiem socjalnym. A przede wszystkim jestem człowiekiem.

Gundi Gaschler

Moją pasją jest spotykanie ludzi sercem. Chcę bardziej odważnie dzielić się moim światem i jestem ciekawa waszego świata. Jestem kolorowa, wszechstronna, elastyczna i wciąż ciekawa tego, co daje mi życie. Najcenniejszymi darami są Frank i nasze dwie córki. Żyjemy i uczymy się razem. Wiele osób, które spotkałam w mojej podróży z NVC ma szczególne miejsce w moim sercu. Są dla mnie wsparciem w dzieleniu się tym, co odkryłam. Prowadzę szkolenia, doradztwo, mediacje, coaching. Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy (CNVC), terapeutą terapii systemowej, terapeutą dzieci i młodzieży psychologiem. Jestem człowiekiem.

frank_i_gundi_gaschler