Oferta szkoleniowa

marta-kulaga01_kadra

Wizja bez działania to tylko marzenie.
Działanie bez wizji to tylko sposób na zabicie czasu.
Wizja w połączeniu z działaniem może zmienić świat.

– Joel Barker

Jestem certyfikowana trenerką Porozumienia Bez Przemocy ( Nonviolent Communication Marshalla Rosenberga)   i certyfikowaną coachką (Szkoła Profesjonalnego Coachingu). Ukończyłam również kurs Coaching oparty na potrzebach. Umiejętności trenerskie zdobywałam w  Szkole Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii Dojrzewalni Róż. Założyłam i prowadzę Niepubliczne Przedszkole Krasnal w Krakowie. W swojej pracy łączę podejście coachingowe z NVC na poziomie zarządzania firmą, w sposobie komunikacji pomiędzy interesariuszami przedszkola oraz w pracy z dziećmi.

Idea Nonviolent Communication (Porozumienie bez przemocy) została sformułowana przez Marshalla Rosenberga, który był uczniem Carla Rogersa, ale przede wszystkim był duchowym uczniem Ghandiego. Rosenberg przetłumaczył pojęcie ahimsa (współczucie, nie robienie krzywdy) i tak narodziła się używana dziś nazwa. NVC można postrzegać jako model, technikę czy metodę. Dla mnie jest to podejście, filozofia. Perspektywa postrzegania świata – by spotkać się ze współczuciem i zrozumieniem potrzeb jakie zaspokajamy poprzez nasze działania uwalniając się od obwiniania, osądzania, krytykowania.

Oferuję szkolenia z zakresu efektywnej komunikacji oraz szkolenia rozwojowe.

Prywatnie jestem mamą Kuby i Maćka. Lubię spotkania. Lubię chodzić w góry, podróżować, czytać prozę i poezję. Słucham Jarretta i Szostakowicza. Ćwiczę taj-chi, nurkuję, jeżdżę na rowerze i gram w siatkówkę. Doświadczam prawdziwości słów Chaplina „Nie musimy już obawiać się sporów, konfliktów i problemów z samym sobą i z innymi, ponieważ nawet gwiazdy wpadają na siebie, tworząc nowe światy. Dziś wiem, że to jest właśnie życie”.

Aktualna lista szkoleń

• Warsztaty dla firm
  • Warsztaty dla nauczycieli i rodziców
  • Warsztaty dla dzieci