Renata Tomasik, nauczyciel

przedszkole przy ul. Domagały, grupa „Szuwarki”

renata-sereda02_kadra

Jestem absolwentką pedagogiki o specjalności edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym na Małopolskiej Wyższej Szkole im. J. Dietla. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam jeszcze przed podjęciem studiów pedagogicznych, uczestnicząc w różnych wolontariatach i wyjazdach wakacyjnych, jako animator a od 2010 roku jako Wychowawca Kolonijny. W trakcie studiów odbyłam praktyki zawodowe w różnych placówkach, miałam także przyjemność opiekowania się dziećmi w wieku od 2 lat.

W pracy z dziećmi fascynuje mnie ich indywidualność, to że spotykając się z dzieckiem, wchodzimy tak jakby w zupełnie nowy świat – ich przeżyć, emocji, spostrzeżeń i marzeń. Uwielbiam ich spontaniczność i ciekawość świata. Chciałabym, żeby każde dziecko czuło się w przedszkolu bezpiecznie i otrzymało odpowiednie wsparcie w rozwoju swojej osobowości i realizacji potrzeb. Swoją wiedzę i umiejętności pragnę poszerzać poprzez szkolenia, kursy i literaturę.