Patrycja Łyduch, nauczyciel

przedszkole przy ul. Gwarnej, grupa „Pugisie”, pięciolatki

patrycja-lyduch02_kadra

Jestem absolwentką Pedagogiki społeczno-opiekuńczej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w Szkole Wyższej imienia Bogdana Jańskiego w Krakowie. Ukończyłam kilka kursów, które pomagają mi w pracy z dziećmi: „Stare i nowe zabawy dywanowe”, „Spotkania z przyrodą – edukacja ekologiczna w przedszkolu”, „Dekoracje i zabawy modułu II” oraz szereg szkoleń wewnętrznych dotyczących sposobów porozumiewania się oraz symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania wg: J. Cieszyńskiej. Z dziećmi pracuję od sześciu lat.

Zanim zaczęłam pracę w przedszkolu „Krasnal” pełniłam funkcję opiekunki oraz pomocy wychowawcy przedszkolnego. Bardzo interesują mnie błędy wychowawcze, które stanowiły temat mojej pracy magisterskiej. Uważam, że znajomość błędnych zachowań pomaga unikać błędów w pracy z dziećmi. Interesuje mnie również komunikacja między wychowawcą a wychowankiem, ponieważ to w jaki sposób się porozumiewamy i w jaki sposób się „słuchamy” pozwala budować pozytywne relacje.

Z dziećmi uwielbiam śpiewać, organizować zabawy zespołowe oraz eksperymentować z materiałami plastycznymi. Moim celem jest pielęgnowanie i rozwijanie zdolności dzieci. Pragnę, aby każde dziecko czuło się w przedszkolu bezpieczne, akceptowane oraz miało szanse pełnego i swobodnego rozwoju.