Marta Koźlak, nauczyciel wspomagający

przedszkole przy ul. Gwarnej

marta-kozlak02_kadra

W Przedszkolu „Krasnal” pełnię funkcję nauczyciela wspomagającego w najmłodszej grupie „Fraglesy” oraz oligofrenopedagoga, prowadząc zajęcia indywidualne z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Swoją wiedzę zdobyłam w czasie studiów z zakresu pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie (specjalności: rehabilitacja osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, oligofrenopedagogika). Ukończyłam Kurs wychowawców kolonijnych i Kierowników wycieczek, kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I Stopnia oraz kurs Języka Migowego dla Pracowników Służb Społecznych I Stopnia. Doświadczenie uzyskałam w ramach różnorodnych praktyk i wolontariatów, gdzie miałam możliwość pracowania zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi, z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Staram się nieustannie uzupełniać swoją wiedzę, sięgając po odpowiednią literaturę. W pracy z dziećmi zależy mi na tym, by podtrzymywać i rozbudzać w nich ciekawość świata oraz stworzyć im odpowiednie warunki do rozwoju w atmosferze pełnej akceptacji.