Aneta Grabowska, nauczyciel wspomagający

przedszkole przy ul. Gwarnej

aneta-stefaniec_kadra

W przedszkolu pełni funkcję nauczyciela wspomagającego w grupie oraz oligofrenopedagoga prowadzącego zajęcia indywidualne z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jest absolwentką oligofrenopedagogiki oraz specjalności nauczycielskiej na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Swoje kwalifikacje poszerza obecnie na studiach podyplomowych z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

W ramach praktyk i wolontariatu pracowała dotychczas z osobami w różnych grupach wiekowych, z różnymi rodzajami niepełnosprawności w placówkach zarówno integracyjnych, jak i specjalnych.

Zafascynowana postacią Janusza Korczaka, stara się wprowadzać w życie jego myśl:

„(…) Mówiłem nie do dzieci, a z dziećmi, mówiłem nie o tym, czym chcę, aby były, ale czym one chcą i mogą być”.