Aleksandra Zagdan, nauczyciel wspomagający

przedszkole przy ul. Gwarnej

ola

Jestem psycholożką, absolwentką psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Universidad de Málaga w Hiszpanii. Ukończyłam również Szkołę Dramy Stosowanej I stopnia w Warszawie, dzięki czemu w mojej pracy terapeutycznej i edukacyjnej często odwołuję się do „metod teatralnych”.

W przedszkolu pełnię obecnie funkcję nauczyciela wspomagającego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas licznych praktyk i wolontariatów, m.in. w Przedszkolu Centrum Maltańskiego w Krakowie, w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wielkich Drogach czy w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy. Jako ko-terapeuta bądź terapeuta prowadziłam również indywidualne zajęcia terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, m.in. w ramach współpracy z NZOZ „Profilaktyka” w Kielcach.

Jestem także autorką publikacji naukowych oraz nagradzanych wystąpień konferencyjnych przede wszystkim na temat interwencji dietetycznych w autyzmie i ich wpływie całościowe na funkcjonowanie dziecka.