Agnieszka Wujcicka, nauczyciel

Zastępca dyrektora przedszkola na ul. Gwarnej

Agnieszka Wujcicka

Z dziećmi pracuję od 1998 r. – jako wychowawca, instruktor, rehabilitant, opiekun, nauczyciel. Od kilku lat również jako mama. Ukończyłam studia z zakresu oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Łódzkim oraz pedagogiki przedszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

W swojej pracy stosuję kompilację metod wychowawczych i edukacyjnych, której celem jest wspieranie twórczego rozwoju dzieci. Do moich ulubionych oraz sprawdzonych należą metoda opowieści ruchowej, Ruchu Rozwijającego, gimnastyki twórczej oraz metody twórcze w ramach „pedagogiki zabawy”. Dużą rolę podczas prowadzonych przeze mnie zajęć (jak również poza nimi) odgrywa muzyka, która bywa tłem, motorem działań, determinuje je lub uzupełnia.

Podczas spotkań tworzymy wspólnie z dziećmi zabawy, które sprzyjają eksperymentowaniu, stawianiu pytań, pobudzają samodzielność, uczą wyrażać emocje, rozwiązywać konflikty. Z dużą przyjemnością wystawiamy przedstawienia teatralne, w których dzieci spełniają rolę zarówno aktorów jak i twórców scenografii, kostiumów, a nie rzadko również reżyserów.

W przedszkolu „Krasnal” prowadzę zajęcia dodatkowe z zakresu choreoterapii oraz zajęcia teatralne. Sprawuję również nadzór pedagogiczny oraz pełnię obowiązki dyrektora do spraw pedagogicznych.

Moją pasją są tańce w kręgu, tańce etniczne, których jestem instruktorem i których wciąż się uczę podczas różnego rodzaju kursów i warsztatów. Proste, często tradycyjne tańce z różnych stron świata, zachwycające swoim pięknem oraz różnorodnością. Dają możliwość poczucia się częścią grupy, a zarazem zostawiają przestrzeń na indywidualną ekspresję, relaksację i dobrą zabawą. Nieodmiennie sprawiają mi wielką radość i pozwalają na ten wyjątkowy rodzaj kontaktu z drugim człowiekiem, grupą, jaki możliwy jest tylko w tańcu.

Ukończone kursy i warsztaty certyfikowane, uprawniające do prowadzenia zajęć z danego zakresu:

• Metoda Dobrego Startu (sesja teoretyczna, sesja praktyczna).
  • Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I i II stopień.
  • Program promocji zdrowia psychicznego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej pn.: „Przyjaciele Zippiego”.
  • Kurs Instruktora Tańców w Kręgu oraz szereg warsztatów związanych z tańcem (m. in. tańce polskie, rosyjskie, europejskie, taniec celtycki, tańce etniczne, związane z porami roku), podczas których moimi trenerami były: Irena Konachowicz, Iwona Czerwińska, Anna Musiał, Martine Winnington, Lynn Frances.

Pozostałe kursy i szkolenia

• kurs pierwszej pomocy u dzieci
  • szkolenie „Edukacja globalna u najmłodszych”
  • trening „Neutralizowanie języka NVC”