Agnieszka Kontek

psycholożka

agnieszka-kontek02_kadra

Ukończyłam psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego a także uzyskałam uprawnienia pedagogiczne w Studium Pedagogicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem także trenerką twórczości, odbyłam dwuletni staż Ośrodku Twórczej Edukacji „Kangur”.

Od 2009 roku pracuję z dziećmi i rodzicami. Swoją pracę zaczynałam jako trener twórczości – prowadziłam zajęcia ogólnorozwojowe oraz wspierające twórczość dla dzieci w wieku przedszkolnym. Później pracowałam jako nauczyciel – wychowawca przedszkolu, towarzyszyłam dzieciom i ich rodzicom w codziennych zmaganiach. Aktualnie pracuję jako psycholog – wspieram dzieci i rodziców w rozwoju. Specjalizuję się w psychologii dziecka w wieku przedszkolnym, szczególnie interesuje mnie rozwój emocjonalny i społeczny.

Odbyłam specjalistyczne szkolenia z zakresu Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz Metody Dobrego Startu u prof. Marty Bogdanowicz oraz szkolenie z metody Playful Parenting u dr Lawrence J. Cohena, autora książki „Rodzicielstwo przez zabawę”.

Od 2012 roku poznaję i pogłębiam ideę Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Wierzę, że jakość naszego życia jest pod ogromnym wpływem relacji jakie tworzymy. NVC daje nam narzędzia aby tworzyć satysfakcjonujące relacje – słowa mają znaczenie!

Uczestniczyłam w wielu warsztatach prowadzonych przez polskich i światowych trenerów między innymi: Monikę Szczepanik, Izabelę Szczepanik-Wiecha, Magdalenę Sendor i Evę Rambalę.

W mojej pracy czerpię inspirują mnie: Maria Montessori, Marshall Rosenberg, Jasper Juul i Agnieszka Stein.

Prywatnie jestem mamą Poli i Hani.