Agata Więcek, nauczyciel wspomagający

przedszkole przy ul. Gwarnej, grupa „Pugisie”, pięciolatki

agata-wiecek02_kadra

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, na którym zdobywałam wiedzę na kierunku pedagogika specjalna ze specjalnością wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w ramach studiów magisterskich, a także rehabilitacja osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną w ramach studiów licencjackich. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki.

Swoje doświadczenie zdobywałam podczas licznych praktyk i wolontariatów, dzięki którym miałam możliwość towarzyszyć dzieciom z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zarówno w trakcie zabawy, jak i ich pracy. Ukończyłam także I stopień kursu Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, szkolenie „Gotowi na ADHD” przygotowujące do pracy z dziećmi z nadpobudliwością ruchową oraz I stopień kursu Języka Migowego dla Pracowników Służb Społecznych.

Staram się nieustannie poszerzać swoje umiejętności poprzez obserwację doświadczonych nauczycieli, a także sięgając po fachową literaturę. Moim głównym celem w pracy z dziećmi jest przede wszystkim jak najpełniejsze wspieranie ich rozwoju, tak by wspólna praca i zabawa przynosiła nam obustronną radość i satysfakcję.