Podróże

przez kontynenty

Integralny – słowo to wyraża integrację, spotkanie pod jednym dachem, łączenie, obejmowanie i scalanie. Nie chodzi o jednorodność, niwelowanie tych wszystkich wspaniałych różnic, kolorów, zygzaków i tęcz naszych istnień, ale o jedność i różnorodność, dzielenie wspólnych cech, a zarazem fantastycznych różnic – zastępowanie niechęci otwartością, wrogości szacunkiem, zaproszenie wszystkich do namiotu wzajemnego zrozumienia. Nie muszę się zgadzać na wszystko, co powiesz, ale przynajmniej powinienem usiłować to zrozumieć, bo przeciwieństwem współdziałania w rozumieniu jest po prostu wojna.

– Ken Wilber „Boomeritis”

W ramach realizacji programu „Podróże przez kontynenty” organizujemy dwutygodniowe cykle zajęć, podczas których w ciekawy sposób poznajemy kulturę i geografię różnych krajów, uczymy się wierszyków i piosenek pochodzących z tych krajów, inscenizujemy baśnie, smakujemy potrawy, inspirujemy się malarstwem i rzeźbą.

Poprzez rozbudzanie ciekawości wobec innych kultur chcemy kształtować postawę międzykulturowości – poznawcze i emocjonalne otwarcie na inność, uznające równowartość oraz bogactwo płynące z przenikania się różnorodnych tradycji, doświadczeń, zwyczajów, obrzędów, baśni, sztuki, kuchni, ubioru. Nasze dzieci będą żyć w społeczeństwie wielokulturowym, będą obywatelami świata – przygotujmy je do tego.

Jun

Krasnal w Grecji i zakończenie roku

Kraków, ul. Gwarna
06/18/2015

Lepiliśmy wazy, poznawaliśmy mity greckie, braliśmy udział w olimpiadzie. Poznawaliśmy też greckich filozofów i okazało się, że sami również potrafimy filozofować. Fraglesy nawet zdobyli Olimp, gdzie mieli okazję napić się ambrozji.