Gabinet psychologiczny

Oferta:

• indywidualne zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym dla dzieci i młodzieży z różnego rodzaju trudnościami, niepełnosprawnościami, specyficznymi trudnościami w uczeniu się, trudnościami w zachowaniu, całościowymi zaburzeniami rozwoju
  • konsultacje dla rodziców
  • zajęcia grupowe z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz trudnościami społeczno-emocjonalnymi
  • zajęcia z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju

Dla uczestników zajęć przygotowywany jest indywidualny lub grupowy program pracy terapeutycznej, konsultowany i zatwierdzony przez rodziców.

Praca skupia się na wspieraniu rozwoju dziecka w wielu sferach (poznawczej, emocjonalnej, społecznej, fizyczno-motorycznej) – w zależności od potrzeb rozwojowych, trudności i rozpoznanych obszarów deficytowych.

Wykorzystywane metody są ściśle zindywidualizowane i dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, zaś kryterium ich wyboru stanowi dowiedziona skuteczność terapeutyczna.

Bazę do pracy nad trudnościami stanowią mocne strony dzieci, ich indywidualne preferencje i zainteresowania.

Zajęcia prowadzi:

mgr Edyta Kiszczak – psycholog, pedagog specjalny. Ukończyła ścieżkę specjalizacyjną Psychologii Klinicznej Dziecka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami i zaburzeniami rozwoju, zdobyte w przedszkolach, szkołach specjalnych, na turnusach terapeutycznych, w specjalistycznych poraniach psychologiczno-pedagogicznych. Specjalizuje się we wprowadzaniu komunikacji wspomagającej i alternatywnej PECS dla dzieci niekomunikujących się werbalnie, pomocy osobom przejawiającym zachowania trudne, oraz budowaniu repertuaru funkcjonalnych umiejętności u osób z autyzmem.

Wybrane kursy i szkolenia:

• Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji dzieci z autyzmem
  • Picture Exchange Communication System Poziom I
  • Nauczanie dziewięciu krytycznych umiejętności porozumiewania się
  • Techniki SAZ w rozwijaniu samodzielności osób z zaburzeniami rozwoju
  • Techniki SAZ w pracy z osobą przejawiającą trudne zachowania
  • Techniki SAZ w pracy z grupą
  • Techniki SAZ w przygotowaniu dziecka do integracji
  • Narzędzie M-CHAT-R/F – praktyczne zastosowanie w monitorowaniu rozwoju dziecka

Cennik:

Zajęcia indywidualne – 100 zł

Konsultacje – 100 zł